Home Sport
Chelsea dhe Liverpool përplasen kupën mijëra kilometra larg Anglisë
Garat europiane rikthehen edhe një herë në qendër të vëmendjes, me Liverpool dhe Chelsea që takohen në finale të Superkupës së Europës.

Derbi anglez do të luhet në orën 21:00, në stadiumin e Besiktas në Stamboll.

Liverpooli për këtë finale nuk do të mund të llogarisë në shërbimet e portierit Alisson Becker, të dëmtuar në ndeshjen hapëse të Premierligës.

Në anën tjetër, me dyshime të mëdha është edhe N’Golo Kante, që trajneri Frank Lampard la dyshime nëse do të mund të paraqitet.
Liverpool ka fituar tri herë Superkupën e Evropës, ndërsa Chelsea një herë.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
United në kërkim të fitores së dytë në Premier League përballë Wolves: Formacionet zyrtare
Wanda: Icardi nuk do të shkojë te Monaco
Babai i Neymar ka telefonuar Madridin
Kosovë-Çeki, biletat "avullojnë" për 15 minuta
Bayerni pguan shumën rekord për Kai Havertzin

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media