Home Sport
Befason Sterling: Sancho m’u përgjërua t’i ndihmoja të shënonte kundër Kosovës
Raheem Sterling ka zbuluar se Jadon Sancho i ishte përgjëruar atij t’ia pasonte topin për ta shënuar golin e parë në karrierë për Anglinë në ndeshjen e së martës kundër Kosovës.

Anglia e fitoi 5:3 trillerin kualifikues për Euro 2020 ndaj një Kosove guximtare në Southampton, duke ia ndërprerë ecurinë gati dyvjeçare pa humbje kombëtares verdhekaltër.

Anësori i Borussia Dortmundit ia doli ta shënojë jo një por dy gola për Anglinë natën e së martës, të dyja të asistuara nga Sterling.

Pas ndeshjes, ylli i Manchester City e pranoi se bashkëlojtari i tij 19-vjeçar i kishte shkuar në dhomën e hotelit një natë para lojës për t’i kërkuar ta ndihmojë të shënojë.

“Ai më erdhi në dhomë në orën 10:30 mbrëmë dhe m’u përgjërua t’i ndihmoj të shënojë”, zbuloi Sterling.

“Prandaj, jam shumë i lumtur që ai shënoi. Ai është djalosh i mirë. Kur unë isha në moshën e tij, nuk mund t’i bëja disa gjëra që ai po i bën tani. Ai është shumë profesionist”, shtoi ai.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Neymar shpëtuesi i PSG, i siguron sërish fitoren në frymën e fundit (VIDEO)
Reali mposht me meritë Sevillën, prek kreun e klasifikimit (VIDEO)
Reali zhbllokon ndeshjen përballë Sevillas (VIDEO)
Dortmund nuk merr më shumë se një pikë përballë Frankfurt (VIDEO)
Endri Çekiçi magjik, realizon supergol në Slloveni (VIDEO)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media