Home Sport
Ramos: E admiroj Premier Leaguen
Kapiteni i Real Madrid, Sergio Ramos ka dhënë një prononcim së fundmi për “Gazzeta dello Sport”.

Ramos u shpreh gjatë prononcimit se CR7-ta është një lojtar shumë i madh, po ai ka luajtur edhe me emra të tjerë si Zidane, Raul, apo edhe Casillas.

Më tej, Ramos ka shprehur admirimin edhe për të luajtur në Premier League, dhe nuk dihet se ç’do i sjellë e ardhmja.

Cristiano Ronaldo? Ai ishte një ndër lojtarët më të mëdhenj të historisë së Real Madrid, por edhe të futbollit. Mirëpo, unë kam luajtur edhe me lojtarë të tjerë që janë kampionë si Ronaldo Fenomeni, Roberto Carlos, Zinedine Zidane, Casillas, apo edhe Raul.

Do të më pëlqente të luaja në Premier League, sepse është një kampionat që unë gjithmonë e kam admiruar. Gjithsesi, unë asnjëherë nuk e kam marrë në konsideratë për t’u larguar nga Real Madrid. Sidoqoftë, nuk dihet se ç’do të ndodhë në të ardhmen”, është shprehur mbrojtësi.

Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Ronaldo flet për gjestin në Wanda Metropolitano: Njerëzit janë budallenj dhe flasin shumë (VIDEO)
Sherr masiv mes lojtarëve të Kukësit dhe Tiranës, çfarë ndodhi në tunel pas ndeshjes (VIDEO)
Startin e këtij sezoni, Barcelona e kishte përjetuar para 25 viteve
Rei Manaj shënon në Spanjë, mposht Malagën e Sadikut (VIDEO)
Barcelona nuk di të fitojë në transfertë, mposhtet nga Granada (VIDEO)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media