Home Sport
Kompany: Van Dijk, mbrojtësi më i mirë në historinë e Premier League
Vincent Company ka cilësuar Virgil van Dijk si qendërmbrojtësin më të mirë të historisë së Premier League në prag të ndeshjes së lamtumirës, e cila do të luhet të mërkurën në nder të tij.

"Mendoj se më i miri i historisë është Van Dijk. Ai nuk ka luajtur për shumë vite në nivele të larta si Terry apo Ferdinand, por cilësitë që ka treguar vitet e fundit të bëjnë të mendosh se po ta kishte pasur mundësinë do të kishte qëndruar në majë.

Liverpool përpara se të vinte Van Dijk ishte komplet ndryshe, kështu që duhet t’ia jap atij këtë nder", tha Kompany.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Milani humb, por Rike Roçi zbukuron "San Siron" (VIDEO)
Ronaldo flet për gjestin në Wanda Metropolitano: Njerëzit janë budallenj dhe flasin shumë (VIDEO)
Sherr masiv mes lojtarëve të Kukësit dhe Tiranës, çfarë ndodhi në tunel pas ndeshjes (VIDEO)
Startin e këtij sezoni, Barcelona e kishte përjetuar para 25 viteve
Rei Manaj shënon në Spanjë, mposht Malagën e Sadikut (VIDEO)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media