Home Sport
Dortmund nuk merr më shumë se një pikë përballë Frankfurt (VIDEO)
Borussia e Dortmundit ndalet sërish, teksa nuk arriti të shkojë më shumë se një barazim 2-2 në transfertën përballë Eintrachtit të Frankfurtit, ndonëse arriti të kalojë dy herë në avantazh.

Aksel Witsel kaloi në avantazh verdhezinjtë në minutën e 11’, pasi mori një asist nga Thorgen Hazard, por Eintracht riktheu baraspeshën pak para fundit të pjesës së parë me anë të sulmuesit portugez Andres Silva.

Talenti Jadon Sanchez shënoi në minutën e 66’ golin e dytë për skuadrën e Borussias së Dortmundit, por mesfushori Delaney shënoi një autogol të pafat në portën e tij dhe bëri që sfida në mbyllej në barazim 2-2.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Thirrje raciste, United fillon hetimet kundër Liverpool
Juventusi - Lokomotiva e Moskës, formacionet e mundshme (FOTO LAJM)
Fantastike Luiza Gega, fiton medalje bronzi në 'Lojërat Olimpike Botërore 2019'
Veterani turk me fjalë të mëdha për Vedat Muriqin
Feston legjenda e Arsenal, mbush 70 vjeç

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media