Home Sport
Këta janë lojtarët që Pioli vlerëson shumë te Milani
Stefano Pioli është emëruar trajner i Milanit pas një starti katastrof nga Marco Giampaolo.

Ai sot nënshkroi kontratën me kuqezinjtë dhe tani puna e tij është ta nxjerrë skuadrën nga kjo krizë, shkruan Indeksonline.

Pioli në intervistën e parë si rosoner ka lavdëruar disa nga futbollistët, si Suso, Leoao dhe Paqueta.

"Suso është një lojtar i domosdoshëm, ne duhet ta vendosim atë në kushte ideale për të performuar në maksimumin e tij. Paquetá është një mesfushor me cilësi shumë të lartë. Lexoni? Ai ka një potencial shumë të madh", ka thënë Pioli.

Milani aktualisht ka 9 pikë, me katër humbje dhe tri fitore pas shtatë javësh.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Formacioni i kombinuar me lojtarët e Juventusit dhe Barcelonës (FOTO LAJM)
Formacionet zyrtare, Krasnodar-Chelsea
"Hajde djema! Të gjithë së bashku deri në fund", nuk përmbahet CR7, ja si e motivon Juven për sfidën ndaj Barcelonës (VIDEO)
"Mos i paso Vinicius, është kundër nesh", Benzema reagon për herë të parë rreth skandalit (VIDEO)
Barcelona në Superligën e Evropës? Vjen reagimi i FIFA-s

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media