Home Sport
Xabi Alonso zbulon strategjitë e Real Madridit për të ndalur Lionel Messin
Xabi Alonso ka zbuluar strategjitë e Real Madridit për të ndalur Lionel Messin, kur ky i fundit luante si një nëntë fals.

Ish-mesfushori i Bayern Munich dhe Liverpool, 37 vjeç, kaloi pesë vjet në Los Blancos dhe pati një detyrë të vështirë për të ndaluar superyllin argjentinas në El Clasicos.

Dhe Alonso, i cili u bë menaxher i Real Sociedad B në qershor , bëri një paraqitje në Zërin e Trajnerëve dhe zbuloi pse kapiteni 32-vjeçar i Barcelonës ishte aq efektiv në atë pozicion.

Ai shpjegoi: "Ai dikur ishte këtu, si, nëntë false – e dini, është thënë aq shumë për nëntë false.

"Por Xavi më parë vinte këtu për të marrë topin dhe kur unë shkoja ta ndalja atë – këtë hapësirë ​​- Messi erdhi nga pozicioni numër nëntë në këtë pozicion pas meje".

“Dhe ata më parë bënin dy kundër një kundër meje, dhe [Sergio] Ramos erdhi për të mbajtur Messin ku dikur krijohej kjo hapësirë ​​e madhe dhe kur Messi mori [topin]ai përdori për të [David] Villa ose për Pedro në atë pozicion”.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Artikulli i medias së madhe gjermane: Si trukimet e ndeshjeve shkatërruan futbollin shqiptar
Zbulohet data e inagurimit të "Arenës Kombëtare", caktohen edhe çmimet e biletave
E TRISHTË/ Palermo shpall falimentin
Ronaldo ka një motiv shtesë për t’i shënuar Bolognas
Allegri te Manchester United, Juventus "mbush xhepat"

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media