Home Sport
Mertens ndjehet si 25 vjeç: Dua të luaj dhe për shumë kohë
Pavarësisht se ka në skuadër shumë sulmues, Dries Mertens vazhdon të jetë pika e referimit e Carlo Ancelottit në sulmin e Napolit.

Belgu shtatshkurtër është një golashënues i lindur dhe falë aftësive të tij edhe në rolin e qendërsulmuesit ka ulur në stol emra me peshë si Milik, Lozano e Llorente.

Forma fizike shumë e mirë që zotëron belgu është edhe çelësi i suksesit siç e konfirmon vetë lojtari në një intervistë nga grumbulli me përfaqësuesen e Djajve të Kuq.

"Ndihem shumë mirë, jam 32 vjeç, por jam më mirë edhe se futbollistë që janë 25-26 vjeç. Kjo vjen ndoshta sepse nuk kam fëmijë. Po përjetoj momentin më të mirë të karrierës time. Pretendoj të luaj edhe për shumë vite".

Përsa i përket arritjes së rekordit të Maradonës për numrin e golave të shënuar, Mertens aktualisht ka shënuar 113 gola ndërsa argjentinasi është ndalur në shifrën 115, belgu deklaroi: "Jam afër shifrës së golave të Maradonës, është një nder për mua t’i afrohem një legjende të tillë".
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Zbulohet data e inagurimit të "Arenës Kombëtare", caktohen edhe çmimet e biletave
E TRISHTË/ Palermo shpall falimentin
Ronaldo ka një motiv shtesë për t’i shënuar Bolognas
Allegri te Manchester United, Juventus "mbush xhepat"
Ernest Gjoka debuton me humbje, Shkëndija mposhtet në shtëpi

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media