Home Sport
Mediat britanike: Guardiola drejt Serisë A
Barazimi 1-1 ndaj Manchester City i dha pikën e parë Atalantës në grupeve të UEFA Champions League për sezonin 2019-2020.

Por, pika e Bergamaskëve, ku aktivizohet edhe lojtari i kombëtares shqiptare, Berat Djimsiti nuk është sinjali i vetëm që kampionati italian ka fituar ndjeshëm pikë në këto vitet e fundit.

Kjo pasi sipas "The Times", Pep Guardiola ka shtuar "dashurinë" për ekipet e Seria A dhe pas vitit 2020, periudhë kur i skadon edhe kontrata me Manchester City do të mendojë për një aventurë në Itali.

Nuk dihet ende skuadra pretendente për të siguruar shërbimet e spanjollit, me Milanin që besohet të jetë ajo e duhura. Gjithsesi, në garë për Guardiolën pritet të futet edhe ekipe si Napoli dhe Juventusi.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Juventusi i "copëtuar" nga dëmtimet e lojtarëve
E BUJSHME/ Tare synon ta sjellë Muriqin te Lazio
Pas largimit të Pochettinos, Kane ka një mesazh prekës për argjentinasin
E BUJSHME/ CR7 martohet në fshehtësi me Georginën (FOTO LAJM)
Nga Griezmann të Coutinho, njihuni me 10 dështimet e këtij sezoni

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media