Home Sport
"Topi i Artë" për të rinj, triumfon mbrojtësi i Juventusit
Lojtari i Juventusit, Matthijs de Ligt është fituesi i edicionit të dytë të Çmimit "Kopa".

Trofeu që jepet nga "France Football" vlerëson lojtarin më të mirë të vitit, me holandezin që fitoi simpatinë dhe votat e gjithë botës së sportit.

De Ligt kaloi gjatë merkatos së verës te Juventus nga Ajax, teksa dallohet për lojën në ajër dhe forcën në duelet tek e tek. 20-vjeçari mposhti dy talentet, Jadon Sancho dhe Joao Felix, që kompletuan podiumin.

Në garë për këtë titull ishin edhe emra si Samuel Chukëueze i Villareal, Moise Kean i Everton, Matteo Guendouzi i Arsenal, Andriy Lunin i Real Valladolid, Lee Kang-In i Valencia dhe Vinicus Junior i Realit të Madridit.

Në garë për këtë titull ishte dhe fituesi në fuqi, Kylian Mbappe, i cili triumfoi në edicionin e kaluar.

Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Klinsmannit i ikën nga duart fitorja (VIDEO)
Plas Humori: Buffonit i duket fëmija i mbijetuar nga tërmeti si Verrati (VIDEO)
Interi dhe Roma ndajnë pikët, përfiton Juventus (VIDEO)
Sadiku realizon dopietë dhe i dhuron fitoren Malagas (VIDEO)
Koreani 7-vjeçar që flet shqip dhe stërvitet te FC Prizreni (VIDEO)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media