Home Sport
Alisson zgjitet portieri më i mirë në botë
Alisson Becker fiton trofeun e Portierit më të mirë sipas "France Football".

Portieri i Liverpool la pas krahëve të tij, gardianin e Barcelonës, Marc-Andre ter Stegen dhe atë të Manchester City, Ederson.

Kjo është hera e dytë që Becker këtë trofe dhe këtë e bën radhazi. Në garë për të këtë trofe ishte dhe Manuel Neuer, (Bayern Munich), Andre Onana (Ajax ), Wojciech Szczesny (Juventus ), Jan Oblak (Atletico Madrid), Kepa (Chelsea), Samir Handanovic (Inter ) Hugo Lloris (Tottenham Hotspur).
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Klinsmannit i ikën nga duart fitorja (VIDEO)
Plas Humori: Buffonit i duket fëmija i mbijetuar nga tërmeti si Verrati (VIDEO)
Interi dhe Roma ndajnë pikët, përfiton Juventus (VIDEO)
Sadiku realizon dopietë dhe i dhuron fitoren Malagas (VIDEO)
Koreani 7-vjeçar që flet shqip dhe stërvitet te FC Prizreni (VIDEO)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media