Home Sport
"Topi i Artë" për herë të gjashtë, Messi sinjal largimi: Gjithçka po ndodh kaq shpejt
View this post on Instagram

"Topi i Artë" për herë të gjashtë, Messi sinjal largimi: Gjithçka po ndodh kaq shpejt. Link in bio.

A post shared by Albeu Sport 🇦🇱 🇽🇰 🇲🇰 (@sportalbeu) on

Lionel Messi ngjitet sërish në çatinë e botës së futbollit.

"Pleshti" argjentinas zhvilloi një sezon fantastik me Barcelonën dhe Argjentinën e tij, duke dhuruar spektakël dhe gola pa fund. Paraqitje që u shpërblyen mbrëmjen e sotme, me Messin që fitoi garën më prestigjoze për futbollistë, "Topin e Artë", i cili akordohet nga "France Football" dhe FIFA.

Por edhe pse e bën për herë të gjashtë në karrierë, Messi nuk heq dorë nga ëndërra për të luajtur sa më shumë futboll. Pas tërheqjes së çmimit, Messi tha se e shijon çdo moment në fushë, edhe pse e di se koha e tërheqjes është afër.

"Do ta shijoj me familjen time. Nesër, ne do të duhet të përqëndrohemi përsëri në objektiva të tjerë. Tashmë jam i përqendruar në të ardhmen. Topi i gjashtë i Artë është një krenari e madhe, më jep shumë forcë për të vazhduar punën time. Është absolutisht e paimagjinueshme. E mbaj mend shumë mirë kur mora trofeun e parë të "Topit të Artë", por asnjëherë nuk jam ndalur të ëndërroj dhe të shijoj futboll si kur isha fëmijë. Shpresoj të kem më shumë vite për të shijuar, megjithëse jam i vetëdijshëm se sa i vjetër jam. Gjithçka ndodh shumë shpejt dhe e di që momenti i tërheqjes (pensionit) po afron," tha Messi.

Në garën për këtë trofe, argjentinasi i Barcelonës la pas Virgil van Dijk dhe Cristiano Ronaldon. Ndërkohë, Messi u bë i pari lojtar që fiton 6 herë këtë titull, duke lënë pas Cristiano Ronaldon me 5.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Liverpool bën detyrën ndaj Ajax (VIDEO)
Bayern "poker" Atl Madrid (VIDEO)
Interi shpëton në fund falë Lukakut (VIDEO)
Interi shpërdoron avantazhin, barazojnë gjermanët (VIDEO)
Ka gol në San Siro (VIDEO)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media