Home Sport
Paratici konteston trofeun e fituar nga Messi: CR7 meritonte Topin e Artë
“Cristiano Ronaldo meritonte Topin e Artë, e kemi thënë gjithnjë”. Drejtori Sportiv i Juventus Fabio Paratici në rastin e Gran Galà AIC ka ritheksuar mendimin e tij mbi cmimin e marrë nga Lionel Messi në Paris:

“Në këto lloj trofesh, klasifikimet janë gjithnjë cështje opinioni”. Në kampionat, bardhezinjtë sapo janë kaluar nga Inter në krye të klasifikimit, por Paratici nuk e bën dramë: “Nuk jemi të shqetësuar, ka ndodhur edhe më parë të mos jemi në krye në dhjetor”.

Paratici ka treguar siguri e të njëjtin qendrim ka mbajtur edhe Miralem Pjanic, i pranishëm në Gran galà të futbollit italian, ku Cristiano Ronaldo është shpallur lojtari më i mirë i Serie A: “CR7 pa Topin e Artë? Më vjen keq për të, nuk është mësuar.

Për kampionatin jemi ende në gjysëm të rrugës. Inter po bën mirë, por jemi pas një pikë vetëm, jo 10. Do provojmë të fitojmë cdo gjë, por e rëndësishme është të fitojmë edhe përplasjet direkte”.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Klinsmannit i ikën nga duart fitorja (VIDEO)
Plas Humori: Buffonit i duket fëmija i mbijetuar nga tërmeti si Verrati (VIDEO)
Interi dhe Roma ndajnë pikët, përfiton Juventus (VIDEO)
Sadiku realizon dopietë dhe i dhuron fitoren Malagas (VIDEO)
Koreani 7-vjeçar që flet shqip dhe stërvitet te FC Prizreni (VIDEO)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media