Home Sport
McGregor i bashkohet yjeve të tjerë, dhuron 1 milion euro për t’u mbrojtur nga koronavirusi
Ylli mediatik dhe ikona e MMA, Conor McGregor ka filluar ndihmën për Irlandën, në luftën me koronavirusin.

Ministri Irlandez i Ekonomisë, Paschal Donohoe, tregoi vlerësimin e tij për luftëtarin për videon që kishte bërë në rrjetet sociale, në të cilën ai kërkoi që qytetarët të qëndrojnë në shtëpi, shkruan Indeksonline.

E gjitha ndodhi në një bisedë në Twitter, në të cilën McGregor i zbulon politikanit se ai ka dhuruar edhe 1 milion euro për pajisje mbrojtëse për tualetet.

Dje, Conor i kërkoi qeverisë së tij të merrte masa të tilla si mbyllja e vendit, ndërsa Donohoe i ka përsëritur atij se ai vazhdon të rrisë vetëdijen në distancën midis njerëzve.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Fenerbahce po mendon të shesë 3 lojtarë kryesorë, një prej tyre dhe Muriqi
Kriza nga koronavirusi, qeveria italiane ndan 100 milion euro për sportin
Nuk do të shitet, Barcelona do ti japë një shans të dytë Griezmannit
Chelsea del hapur, ka gati ofertën për Philip Coutinhon
UEFA shuan dyshimet: Nuk do të ketë ndryshim të formatit në Ligën e Kampionëve

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media