Home Sport
I huazuar te United, skuadra kineze bën ofertën stratosferike për të rinovuar me Ighalo
Odion Ighalo erdhi të Manchester United si huazim nga Shanghai Shenhua gjatë afatit kalimtar të dimrit.

Pas paraqitjeve të mira me Djajtë e Kuq, ku në tri ndeshje ka shënuar katër gola, skuadra nga Old Trafod kishte planifikuar ta blinte kartonin e tij.

Solskjaer i ka propozuar nigerianit një kontratë katërvjeçare me një pagë 300.000 funta (327.000 euro) në javë.

Megjithatë, Shanghai ka reaguar menjëherë ku do t’i bëjë një ofertë për të zgjatur kontratën, ku 30 vjeçari do të përfitoj hiç më pak se 400.000 funta (436.000 euro) në javë.

Kjo ia ka komplikuar punët United që ka llogaritur se mund ta përdor sulmuesin në sezonin e ardhshëm.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Fenerbahce po mendon të shesë 3 lojtarë kryesorë, një prej tyre dhe Muriqi
Kriza nga koronavirusi, qeveria italiane ndan 100 milion euro për sportin
Nuk do të shitet, Barcelona do ti japë një shans të dytë Griezmannit
Chelsea del hapur, ka gati ofertën për Philip Coutinhon
UEFA shuan dyshimet: Nuk do të ketë ndryshim të formatit në Ligën e Kampionëve

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media