Home Sport
Tjetër veprim i madh nga Reali, shndërron stadiumin në qendër furnizimi me pajisje mjekësore
Real Madrid vazhdon të përkulet në luftën që qyteti i tyre ka kundër Covid-19.

Klubi i bardhë sapo ka komunikuar se ka arritur një marrëveshje me Këshillin e Lartë të Sportit për stadiumin e tyre, Santiago Bernabéu, për t’u bërë një qendër kryesore për furnizimet e kujdesit shëndetësor.

"Real Madrid Club de Fútbol, në bashkëpunim me Këshillin e Lartë të Sporteve, po fillon një projekt në Madrid për furnizimin dhe shpërndarjen e furnizimeve shëndetësore strategjike me qëllim luftimin e pandemisë COVID-19".

"Faleminderit për bashkëpunimin e ngushtë nga këto dy institucione. Stadiumi Santiago Bernabéu do të bëhet një hapësirë e adaptuar për të ruajtur dhurime të furnizimeve shëndetësore të destinuara për të luftuar këtë pandemi", njoftoi deklarata.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Kane i vë kushte Tottenhamit: Largohem nëse skuadra nuk është konkuruese
ManchesterUnited nuk humb kohë, gjenë zëvendësuesin e Pogba
Ish-ylli i Italisë: Messi është më i mirë se Maradona
Benzema nuk ia përton Giroud: Mos krahasoni një Formula 1 me një Karting
Atak në zemër, ndërron jetë e fejuara e futbollistit të Serie A

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media