Home Sport
Ndërron jetë vëllai i legjendës Pele
Ndahet nga jeta vëllai i legjendës së futbollit, Pele.

Zoca ka vdekur në moshën 77-vjeçare ku prej ditësh ishte i shtruar në spitalin e Santosit pasi vuante nga sëmundja e kancerit.

Klubi i Santosit njoftoi për vdekjen e tij me anë të një postimi në rrjetet sociale.

Dy vjet më i ri se Pele, Zoca luajti për Santosin mes viteve 1961 dhe 1962. Megjithatë, në karrierën e tij të shkurtër ai i zhvilloi vetëm 15 ndeshje, duke shënuar 4 gola.

Varrimi i tij do të zhvillohet në Santos në një ceremoni të kufizuar.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Mos e humbisni: Nga Ronaldo te Messi, shkëlqimi dhe rënia e 11 yjeve të sportit
Erion Braçe e thotë hapur: FSHF, mëso nga FFK'ja në Kosovë (VIDEO)
Reagon UEFA: Aleksander Ceferin nuk ka përmendur datë se kur duhet të përfundojë Liga e Kampioneve
Francezët nuk përmbahen: Juventusi na e solli koronavirusin
Kompania angleze parashikon rënditjen përfundimtare të Premier League

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media