Home Sport
Katër skuadrat e mëdha të Bundesligës ndihmojnë skuadra e vogla
Katër skuadrat e Bundesligës, Bayern, Dortmund, Leipzig dhe Leverkusen iu kanë dalë në ndihmë skuadrave të vogla gjermane.

Këto klube kanë dhuruar 20 milionë euro për të mbështetur klubet nga divizioni i parë dhe i dytë i Gjermanisë.

Këto ndihma do të ndihmojnë klubet e vogla që të mos kenë probleme me financa dhe të kryejnë me kohë pagesat ndaj lojtarëve.

Futbolli gjerman është ndër ekonomitë më të zhvilluara në Botë me të ardhura të mëdha dhe me shikueshmërinë më të madhe në stadiume.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Dortmundi i paduruar, nesër nis stërvitjen
Legjenda e Turqisë rezulton pozitiv ndaj COVID 19, shtrohet me urgjencë në spital
Mourinho do të fillojë stërvitjet online me lojtarët e Tottenham
A do të ndryshojë përsëri vendndodhja e Stadiumit Kombëtar të Kosovës?
Boateng: Nëse do të kem mundësinë të kthehem te kjo skuadër, do të bëj namin

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media