Home Sport
Shtyhet sërish Premier League
Klubet e Premierë Leafue janë informuar se nëse vazhdon në këtë mënyrë koronavirusi atëherë kampionati do të shtyhet edhe më shumë.

Përmes një email çdo skuadër e kampionatit anglez është informuar se Premierë Liga do shtyhet për një datë të pacaktuar.

Thuhet se këtë vendim e kanë pranuar presidentët e klubeve, pasi shteti është i mbyllur dhe lojtarët nuk janë duke mundur të stërviten.

Në javën e ardhshme do zbulohet data e radhës se kur do rifillojë Premierë Liga.

Kujtojmë se kampionati anglez pritej që të nis me datën 30 prill 2020.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Fenerbahce po mendon të shesë 3 lojtarë kryesorë, një prej tyre dhe Muriqi
Kriza nga koronavirusi, qeveria italiane ndan 100 milion euro për sportin
Nuk do të shitet, Barcelona do ti japë një shans të dytë Griezmannit
Chelsea del hapur, ka gati ofertën për Philip Coutinhon
UEFA shuan dyshimet: Nuk do të ketë ndryshim të formatit në Ligën e Kampionëve

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media