Home Sport
Neville zbulon pendimin më të madh: Injorova këshillën e Ferguson
Legjenda e Manchester United, Gary Nevilla ka pranuar se ka injoruar këshillën e trajnerit, Sir Alex Ferguson gjatë kohës kur ishte në stolin e Valencia.

Në vitin 2015, Neville u bë trajner i Valencia duke bërë shok në tërë botën.

Për Neville ishte hera e parë që ishte trajner i ndonjë skuadre, por u shkarkua pas tre muajve sepse fitoi vetëm 10 ndeshje në 28 të zhvilluara.

Që prej shkarkimit, Neville ka thënë se asnjëherë nuk do bëhet trajner ndërsa ka zbuluar se pendimi më i madh është që nuk e ka dëgjuar këshillën e Alex Ferguson.

“Ishte e qartë se disa lojtarë ishin të palumtur. Duhet të bëja vendim të madh për lojtarët që nuk ishin me klubin”.

“Me kujtohet se fola me Alex Ferguson dhe këshilla e tij ishte largoji të gjithë, mbroje vetën. Mbaj në skuadër vetëm personat që janë në të njëjtin drejtim si ti”.

“Por nuk e dëgjova. Mundova të flas me disa lojtarë të qëndronin deri në fund të sezonit. Por, nuk ishin të lumtur. Unë injorova këshillën e Sir Alex Ferguson”.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Fenerbahce po mendon të shesë 3 lojtarë kryesorë, një prej tyre dhe Muriqi
Kriza nga koronavirusi, qeveria italiane ndan 100 milion euro për sportin
Nuk do të shitet, Barcelona do ti japë një shans të dytë Griezmannit
Chelsea del hapur, ka gati ofertën për Philip Coutinhon
UEFA shuan dyshimet: Nuk do të ketë ndryshim të formatit në Ligën e Kampionëve

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media