Home Sport
Can nxierr sekretet e CR7: Është një lider, feston nëse fiton në stërvitje, mërzitet nëse humbet
Emre Can e ka zbuluar se gjendja shpirtërore e Cristiano Ronaldos varet nga rezultatet në ndeshjet stërvitore, ndërsa e cilësoi portugezi si lider.

Ylli gjerman ka fituar vendin e titullarit menjëherë tek Borussia Dortmundi pas transferimit të tij në janar, por ish-mesfushori i Zonjës së Vjetër nuk mund të shmangë pyetjet në lidhje me Ronaldon në Allianz Stadium.

“Cristiano Ronaldo është një lider dhe një fitues”, ka thënë fillimisht Can për Bild.

“Ai gjithashtu ju drejton në ndeshje stërvitore. Nëse humbet, ai mbetet në një humor të keq”.

“Por nëse ai fiton, nga ana tjetër, ai është i lumtur dhe kurrë nuk humbet shansin për të bërë shaka me humbësit dhe t’i bëjë ata të ‘shijojnë’ humbjen”, përfundoi gjermani.

Emre Can erdhi përmes akademisë së Bayern Munich para se të transferohej në Bayer Leverkusen në 2013, ndërsa pas një sezoni u transferuar te Liverpooli dhe luajti katër sezone në Anfield para se të transferohej te Juventusi në korrik 2018.

Te Juventusi ai u përpoq të bindte Maurizio Sarri, por pa arritur ta bind dhe u transferua përsëri në Gjermani pas 45 ndeshjeve përgjatë dy sezoneve me Bianconerët.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
LASK Linz merr goditjen e rëndë, i hiqen 6 pikë pasi theu rregullat e karantinës, humb vendin e parë
Fillon dhe Serie A, ja data
Suarez lë pas dëmtimin e gjatë dhe realizon supergol (VIDEO)
Çmenduria për të transferuar Pogba-n, Real Madrid ofron 4 lojtarë
Rashica drejt transferimit te klubi i njohur i Serie A?

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media