Home Sport
"Skandal, futbollistët e Vllaznisë i përzun nga restoranti"
Gazetari Drilon Xhepollari ishte i ftuar në emisionin “Ditë e Re” në RTV ORA ku foli për përpjekjet e futbollit shqiptar për rifillimin. Vllaznia ka bojkotuar stërvitjen vetëm 3 ditë pas rifillimit pasi futbollistët nuk janë paguar.

Një situatë tepër e vështirë për kuqeblutë, të cilën Xhepollari e cilësoi skandaloze. Sipas tij nëse Këshilli Bashkiak i Shkodrës nuk mblidhet futbollistët do të bojkotojnë stërvitjen dhe do të largohen nga klubi, pasi në 31 maj iu përfundon kontrata.

Gjithashtu Xhepollari foli edhe për rifillimin e Bundesligës dhe situatën në Premier League.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
LASK Linz merr goditjen e rëndë, i hiqen 6 pikë pasi theu rregullat e karantinës, humb vendin e parë
Fillon dhe Serie A, ja data
Suarez lë pas dëmtimin e gjatë dhe realizon supergol (VIDEO)
Çmenduria për të transferuar Pogba-n, Real Madrid ofron 4 lojtarë
Rashica drejt transferimit te klubi i njohur i Serie A?

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media