Home Sport
Maxi Lopez: Ronaldinho e theu derën dhe më nxorri jashtë
Ai po mundohej të integrohej, sepse ishte hera e parë që e linte Amerikën e Jugut. Maxi Lopez, fatmirësisht për të, gjeti një pritje të shkëlqyeshme te Barcelona.

“Unë mbërrita te Barça, – kujton sulmuesi aktual i Crotone për “Mundo Deportivo”. – Aty qe përvoja ime e parë në Europë, pasi kisha luajtur vazhdimisht në Argjentinë. Kisha qenë vendimtar në “Superclasico”, me ekipin tim, River Plate. Ne e fituam atë ndeshje, vetë bëra një paraqitje të shkëlqyeshme, çka më hapi dyert e gjera të Europës.

U bashkova me një ekip, ku luanin shumë lojtarë të rëndësishëm. Pra, pata fatin të luaj edhe përkrah Ronaldinhos, një kampioni të vërtetë. Ai më ndihmoi shumë në ambientimin te Barcelona, si brenda dhe jashtë fushës. Në fillim ishte shumë i vështirë integrimi, kuptimi dhe shkrirja në dinamikën e grupit”.

Pastaj, Ronaldinho mendoi për “prishjen” e këtij raporti: “Një herë u ktheva i lodhur në shtëpi, nga stërvitja. Kur mbërriti ai, shkelmoi derën për të hyrë dhe më nxori jashtë. Ne shkuam për darkë së bashku dhe ai më prezantoi me qytetin. Ronaldinho ka qenë gjithmonë i tillë, me të gjithë shokët e skuadrës. Një njeri që të bënte pjesë të gëzimit të tij brenda fushës dhe në jetën e përditshme.

Krijuam një grup shokësh me të vërtetë të mirë, me të ruajmë kontaktet edhe sot. Bashkë me mua mbërritën aty Rafa Marquez, Guly, Thiago Motta, Belletti. Ishim shumë të afërt, një grup fantastik, që arriti rezultate të mira në fushë”
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
E FUNDIT/ Fillon dhe Serie A, ja data
Suarez lë pas dëmtimin e gjatë dhe realizon supergol (VIDEO)
Çmenduria për të transferuar Pogba-n, Real Madrid ofron 4 lojtarë
Rashica drejt transferimit te klubi i njohur i Serie A?
Futbolli po rikthehet, ja 10 kampionatet e tjera evropiane që nisin së shpejti

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media