Home Sport
Werderi i Rashicës në krizë financiare, kërkon ndihmë edhe nga shteti
Werder Bremen po përballet me një krizë ekonomike, përveç krizës së rezultateve në Bundesligë.

Ekipi i Milot Rashicës po kalon një moment mjaft të vështirë, ndërsa duket se ka kërkuar dhe ndihmën e shtetit.

Der Spiegel shkruan se drejtuesit e klubit kanë kërkuar të marrin një hua financiare për të përballuar këtë moment të vështirë.

Një zyrtar i klubit i paidentifikuar tregoi se është gati marrëveshja mes palëve.

Werder Bremen nuk është i vetmi klub në Bundesligë që po mendon të marrë një hua financiare.

Werderi duket në vështirësi të mëdha, pasi dhe mund të bjerë nga Bundesliga këtë sezon, ndërsa rrezikon shumë, pasi rezultatet futbollistike janë skandaloze.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Aston Villa synon ta thyej rekordin e transferimeve në klub për Milot Rashicën
ZYRTARE/ Buzëqesh Sadiku, Malaga merr vendimin përfundimar për shqiptarin
Çmenduria e CR7: Thumba për takat e tij, rritet shpejtësia dhe qëndrueshmëria në fushë
E dinit që ekziston edhe "Super Topi i Artë"? Ja legjenda që e ka fituar (FOTO LAJM)
"Gjakrat u nxehën aq shumë sa u desh ndërhyrja e lojtarëve", Modric tregon sherrin: Mourinho e bëri CR7 të qajë

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media