Home Sport
"Neymar është "mamma mia", kush thotë se ai s’mund të kthehet në La Liga?"
Të gjithë e duan Neymarin në Barcelonë.

I fundit që ka folur për një rikthim të mundshëm të Ney në Camp Nou është ish trajneri i Brazilit, Sylvinho.

Ai beson se 28 vjecari ka aftësi të jashtëzakonshme dhe e sheh atë duke e veshur sërish fanellën e Barcelonës.

Neymar u largua në vitin 2017 për PSG-në për 222 milionë euro, për të arritur te Topi i Artë, sepse nuk arrinte gjë me Lionel Messin në skuadër.


Mirëpo, në Paris e ka lënë nën hije talenti 21 vjeçar, Kylian Mbappe, duke prishur planet e brazilianit.

“Ai mund të luajë kudo që dëshiron”, tha Sylvinho për Goal.

“Kush thotë se ai s’do të kthehet në La Liga apo të ndërrojë skuadër dhe të luajë për ndonjë ekip tjetër. I vetmi që mund të bëjë gjithçka është ai. Kualitetet individuale të lojtarit janë … mamma mia! Ai është futbollist i shkëlqyer”.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
250 milionë euro nga shitjet, zbulohet plani i bujshëm Barcelonës për merkaton (FOTO LAJM)
Premier League vjen ndryshe, zbulohen oraret e pazakonta
Zbulohet data për finalen e Kupës së Italisë, edhe pak ditë
LASK Linz merr goditjen e rëndë, i hiqen 6 pikë pasi theu rregullat e karantinës, humb vendin e parë
Fillon dhe Serie A, ja data

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media