Home Sport
Merr fund epoka Messi-CR7? Renditja e 10 futbollistëve në garën për "Topin e Artë" ka befasi me vendin e parë
Topi i Artë këtë sezon do të ketë surpriza të këndshme.

Sulmuesi i Bayern Munichut, Robert Lewandowski, kryeson renditjen aktuale në çmimin prestigjioz, ndërsa në vendin e dytë pozicionohet sulmuesi i Juventusit, Cristiano Ronaldo, kurse Leo Messi renditet në vendin e katërt.

Vendi i tretë është pozicionuar “ylli” i Manchester Cityt, Kevin De Bruyne. Lista e publikuar nga “Goal” e konsideron Robert Lewandowskin si favoritin për të fituar këtë çmim pasi polaku këtë sezon ka shkëlqyer duke realizuar 34 gola në 31 ndeshje.

Ja renditja:

10. Jadon Sancho (Borussia Dortmund & Angli)

9. Kylian Mbappe (Paris Saint-Germain & Francë)

8. Erling Haaland (Borussia Dortmund & Norvegji)

7. Neymar (Paris Saint-Germain & Brazil)

6. Karim Benzema (Real Madrid & Francë)

5. Thomas Muller (Bayern Munich & Gjermani)

4. Lionel Messi (Barcelona & Argjentinë)

3. Kevin De Bruyne (Manchester City & Belgjikë)

2. Cristiano Ronaldo (Juventus & Portugali)

1. Robert Lewandowski (Bayern Munich & Poloni)
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Spektakël në San Paolo, Milani dhe Napoli ndajnë pikët (VIDEO)
Klubi gjerman premton të shpenzojë një milion euro për të testuar të gjithë tifozët
Enea Mihaj bëhet hero, i shënon në fund Olympiakos dhe ngjit Paok në Champions (VIDEO)
"Po ta kisha emrin portugez do të isha ende te Olimpiakos", Besnik Hasi: Ju tregoj gabimin më të madh në karrierë
Pamje të rralla, Covid-19 ndryshon festën e Formula Uno-s. Shikoni çfarë bën Roboti (VIDEO)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media