Home Sport
Dybala lojtari më i mirë i Serie A, Ranaldo i Juventusit
uventusi fitoi titullin e Serie A për të nëntën herë radhazi por dështoi në Kupë dhe në Ligën e Kampionëve.

Këtë sezon që përfundoi me shkarkimin e Sarrit, Zonja e Vjetër ka zgjedhur Ronaldon si lojtarin më të mirë.

Kjo zgjedhje bjer në kundërshtim me Serie A, që zgjodhi Dybalën si lojtarin e sezonit në Itali.

Kjo më shumë duket zgjedhje taktike e drejtuesve të klubit për të marrë më të mirë portugezin që duket se po kërkon largimin.

Juve e bleu Ronaldon dy vite më parë nga Real Madrid për 100 milionë euro.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Zbulohen 32 skuadrat pjesëmarrëse në Champions, ja kur hidhet shorti i fazës së grupeve
Real Madrid fiton me shumë vuajtje (VIDEO)
Super Atalanta, shkatërron Lazion (VIDEO)
Bayern fiton edhe Superkupën e Gjermanisë (VIDEO)
Milot Rashica drejt Premier Leagues, e do në ekip Carlo Ancelotti

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media