Home Sport
Shënoi ndaj Leverkusen, Lukaku vendos rekord në Ligën e Evropës
Lukaku po vazhdon shkëlqimin me fanellën e Inter.

Romelu Lukaku ka shënuar edhe golin e tij numër 31 këtë edicion me fanellën e skuadrës së Inter.

Sulmuesi belg ka arritur të gjejë golin në ndeshjen kundër Bayer Leverkusen, për të çuar rezultatin në 2:0.

Me këtë gol, Lukaku ka bërë atë që asnjë sulmues nuk e ka bërë më parë në historinë e Ligës së Evropës/ Kupës UEFA.

Lukaku ka shënuar në ndeshjen e nëntë radhazi në këtë kompeticion.

Kujtojmë se rezultati zhbllokohej nga Nico Barella, kurse Kai Havertz më vonë shënoi për 2:1. Ndeshja po luhet akoma dhe është vetëm pjesa e parë.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Liverpool fiton supersfidën ndaj Chelsea (VIDEO)
Thirrje raciste ndaj shqiptarëve, arrestohen nga policia 16 të rinj maqedonas (VIDEO)
Shënohen dy gola te shpejtë në supersfidën, Chelsea-Liverpool (VIDEO)
Mandzukic befason me klubin e ri
E la në stol, tani që u largua e quan spektakolar, Zidane tallet keq me Bale

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media