Home Sport
Shkëndija nuk ndalet, merr kreun
Shkëndija mposhti Akademinë Pandev në javën e gjashtë të kampionatit në Maqedoninë e Veriut.

Heroi i kuqezinjve nga Tetova ishte i përhershmi Besart Ibrahimi, i cili realizoi të dy golat e fitores.

Sulmuesi 34-vjeçar tregon se nuk ka humbur asgjë nga shkëlqimi i tij, pavarësisht moshës madhore.

Me këtë fitore, Shkëndija e drejtuar nga Ernest Gjoka shkon në kuotën e 14 pikëve duke marrë kryesimin e kampionatit.

Megjithatë, ndeshja që tërhoqi më tepër vëmendje ishte përballja mes dy skuadrave shqiptare Shkupi-Renova.

Plot 7 gola u realizuan mes ekipit nga Çairit dhe atij nga Tetova, i cili pa si fitues në çastin e fundit “Shvercerat”.

Sfida tjetër Sileks-Borec përfundoi me fitoren e miqve 1-2.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Formacioni i kombinuar me lojtarët e Juventusit dhe Barcelonës (FOTO LAJM)
Formacionet zyrtare, Krasnodar-Chelsea
"Hajde djema! Të gjithë së bashku deri në fund", nuk përmbahet CR7, ja si e motivon Juven për sfidën ndaj Barcelonës (VIDEO)
"Mos i paso Vinicius, është kundër nesh", Benzema reagon për herë të parë rreth skandalit (VIDEO)
Barcelona në Superligën e Evropës? Vjen reagimi i FIFA-s

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media