Home Sport
Barcelona në Superligën e Evropës? Vjen reagimi i FIFA-s
FIFA pretendon se nuk është në dijeni të marrëveshjes sipas së cilës Barcelona do t’i bashkohet garës e cila do të quhet Superliga e Evropës.

Josep Maria Bartomeu dhe dorëheqje si president i Barcelonës gjatë ditës së martë, dhe kur u largua, ai tha se Barcelona kishte rënë dakord të ishte anëtare e Superligës së Evropës.

Pas kësaj deklarate ka reaguar FIFA që ka lëshuar një deklaratë duke treguar se organizata nuk është në dijeni se diçka e tillë ka ndodhur.

“FIFA nuk është në dijeni se ekziston një marrëveshje e tillë. Siç thamë më parë, tema e Superligës Evropiane shfaqet herë pas here në ajër, por ne nuk duam ta komentojmë atë”, thuhet në reagimin e FIFA-s, përcjell lajmi.net.

“Ka tashmë gara shumë të mira dhe strukturuara futbolli që duhet të merren me të”.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Inter nuk heq dorë nga Milik, ofron edhe një mesfushor
Depay "alarmon" Lyonin: Do më vlerësoni kur të largohem
Nuk është Bayern Munich, ky është ekipi më në formë për momentin në Evropë
Çfarë të bëni përpara se të kërkoni ngritje të pagës nga punëdhënësi?
Real Madridi në ankth, Hazard pritet të mungojë në këto 2 ndeshje të rëndësishme

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media