Home Sport
Ylli i Dortmund bëhet lojtari më i ri që debuton në Bundesligë
Talenti i Borussia Dortmundit, Youssoufa Moukoko është bërë zyrtarisht lojtari më i ri që ka debutuar në Bundesligë.

Moukoko ka shkëlqyer më herët në ekipin e dytë të Dortmundit, por shkaku i moshës nuk i lejohej të debutonte për ekipin e parë,

Mirëpo, meqenëse ka mbushur 16-vjeç, lojtari ka pasur të drejtën të luajë në ekipin e parë dhe ëndrrën për debutim e realizoi sonte (e shtunë) në fitoren e thellë ndaj Hertha Berlinit (2 – 5).

Moukoko u inkuadrua në lojë në minutën e 85-të duke zëvendësuar Erling Haalandin, që në këtë ndeshje ishte në nivel të lartë duke shënuar plotë katër gola.

Moukoko tani është lojtari më i ri që debuton në Bundesligë në moshën 16-vjeçare e një ditë.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Inter nuk heq dorë nga Milik, ofron edhe një mesfushor
Depay "alarmon" Lyonin: Do më vlerësoni kur të largohem
Nuk është Bayern Munich, ky është ekipi më në formë për momentin në Evropë
Çfarë të bëni përpara se të kërkoni ngritje të pagës nga punëdhënësi?
Real Madridi në ankth, Hazard pritet të mungojë në këto 2 ndeshje të rëndësishme

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media