Home Sport
Lojtarët që kanë arritur më shpejt 25 gola në pesë ligat më të mira të Evropës (FOTO LAJM)
Erling Haaland kryeson listën e lojtarëve që kanë arritur më shpejt shifrën e 25 golave, ndërsa luajnë në pesë ligat më të mira të Evropës këtë shekull.

Pavarësisht se ishte vetëm 20-vjeçar, Haaland arriti të shënojë 25 gola të Bundesligës në 25 paraqitje.

Kjo do të thotë se ai arriti këtë rekord më shpejt sesa ikonat të tilla si Zlatan Ibrahimovic dhe Cristiano Ronaldo.


Lojtarët e tjerë që paraqiten në listë janë fituesi i Kupës së Botës me Spanjën, Fernando Torres, Neymar dhe Andriy Shevchenko.

Në listë ka edhe emra tjerë si Luca Toni, Diego Milito dhe Arjen Robben.

Më poshtë keni listën e dhjetë lojtarëve që kanë arritur më shpejt shifrën e 25 golave:


Fernando Torres (Liverpool, 2008/2009) – 25 gola në 34 ndeshje

Arjen Robben (Bayern Munich, 2010/2011) – 25 gola në 34 ndeshje

Diego Milito (Inter, 2009/2010) – 25 gola në 33 ndeshje

Andriy Shevchenko (AC Milan, 2000/2001) – 25 gola në 33 ndeshje

Luca Toni (Bayern Munich, 2008/2009) – 25 gola në 33 ndeshje

Cristiano Ronaldo (Real Madrid, 2009/2010) – 25 gola në 27 ndeshje

Neymar (Paris Saint-Germain, 2017/2018) – 25 gola në 27 ndeshje

Kevin Phillips (Sunderland, 1999/2000) – 25 gola në 26 ndeshje

Zlatan Ibrahimovic (Paris Saint-Germain, 2012/2013) – 25 gola në 26 ndeshje

Erling Haaland (Borussia Dortmund, 2020/2021) – 25 gola në 25 ndeshje

Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Ibra flet për të triumfin në Serie A: Unë besoj në Zlatan
"Kurrë nuk do ta harroj çfarë më tha Benzema, kurrë"
Arsenali vijon me rezultate pozitive (VIDEO)
Super Ibra, kuqezinjtë mbajnë kreun (VIDEO)
Poston foto duke ndjekur transferimin e Ozilit, tifozët e Fenerbahçes duan rikthimin e Muriqit

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2021 Albeu Online Media