Home Sport
Vdekja e Maradonës, dalin dy të dyshuar të rinj
Dy të dyshuar të rinj në hetimin për vdekjen e Diego Armando Maradonës.

Këto janë Nancy Forlini, ekzekutive e kompanisë së sigurimeve që merrej me mbulimin klinik të Pibe de Oro dhe Mariano Perroni , një punonjës i Medidom, një kompani që menaxhonte stafin brenda shtëpisë së ish-futbollistit.

Sipas hetuesve, të dy janë përgjegjës për mungesat mjekësore, instrumentale dhe të personelit, të cilat u regjistruan në menaxhimin e shtrimit në spital në Maradona.

Sipas gjyqësorit, Forlini dhe Perroni atëherë induktuan infermieren Dahiana Madrid( në hetim gjithashtu) për të deklaruar të pavërtetën se ishte Maradona që refuzoi vizitat, e nevojshme për të zbuluar parametrat jetësorë.

Të dyshuarit bëhen shtatë

Forlini dhe Perroni e çojnë numrin e të dyshuarve në shtatë, duke shtuar Leopoldo Luque, psikiatrin Agustina Cosachov, psikologun Carlos Diaz dhe infermieret Ricardo Almiron dhe Dahiana Madrid.

Më 8 mars, të dyshuarit do të duhet t'u përgjigjen pyetjeve të një komisioni special mjekësor, i cili do të ketë për detyrë të vlerësojë çdo përgjegjësi të personelit të specializuar.

Më në fund, u urdhërua një " deklaratë e re e dëshmisë për Jana dhe Gianinna Maradona" , e thirrur përkatësisht për të enjten dhe të premten e ardhshme.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Leverkusen do të tentojë përsëri transferimin e Milot Rashicës
Barcelona dhe Atletico "pikiatë" në buxhet, Reali në rritje pas janarit
Interesi nga Man.United motivon Andre Silvën
U arrestua dje, Gjykata e Lartë e Drejtësisë: Bartomeu lirohet me kusht
Derbi në fundjavë, kjo pritet të jetë gjendja e Realit sa i përket mungesave

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2021 Albeu Online Media