Home Sport
Diego Costa bëhet me ekip të ri?
Pas Palmeirasit edhe Sao Paulo është futur në garë për shërbimet e sulmuesit Diego Costa kanë njoftuar mediumet e huaja të martën.

Thuhet se drejtuesit e Sao Paulos tashmë kanë nisur negociatat me Costan, të cilit i kanë ofruar kontratë njëvjeçare me mundësi vazhdimi edhe për një vit tjetër.

Sulmuesi 32-vjeçar është futbollist i lirë pasi në fund të vitit të shkuar e shkëputi kontratën me Atletico Madridin dhe është në kërkim të një klubi të ri.

Krahas ekipeve nga Brazili, interesim së fundi për shërbimet e Costas ka treguar edhe skuadra nga Arabia Saudite, Al Nassr që i ka ofruar sulmuesit kontratë për një vit e gjysmë.

Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Leverkusen do të tentojë përsëri transferimin e Milot Rashicës
Barcelona dhe Atletico "pikiatë" në buxhet, Reali në rritje pas janarit
Interesi nga Man.United motivon Andre Silvën
U arrestua dje, Gjykata e Lartë e Drejtësisë: Bartomeu lirohet me kusht
Derbi në fundjavë, kjo pritet të jetë gjendja e Realit sa i përket mungesave

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2021 Albeu Online Media