Home Sport
Raiola flet për Haaland: Vetëm 10 klube mund ta blejnë sot, 4 luajnë në Premier
Mino Raiola, agjent i yllit të Borussia Dortmund Erling Haaland, i intervistuar nga BBC flet për të ardhmen e yllit norvegjez, duke deklaruar se deri më tani vetëm 10 klube mund të mbështesin blerjen e tij:

“Të gjithë tregojnë Haaland si një nga yjet e së ardhmes, sepse është e vështirë të bësh atë që ai bën në moshën e tij. Ai me siguri do të jetë një yll për të paktën 10 vitet e ardhshme.

Ne kemi arritur në një pikë ku njerëzit pyesin se sa më shumë do të jenë në gjendje të shijojnë lojërat e Ibrahimovic, Cristiano Ronaldo dhe Messi, kështu që të gjithë janë në kërkim të gjeneratës së ardhshme të talenteve.

Sot vetëm 10 klube kanë mundësi të blejnë Haaland nga Borussia Dortmund dhe nga këto 10, 4 janë anglezë.

Nuk ka asnjë trajner ose drejtor sportiv që sot do të thoshte nuk jam i interesuar për një lojtar si Haaland”.

Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Dita kur Ferdinand mbrojti Cristianon nga brutaliteti i Van Nistelrooy
Barça mes dramës përmbys Sevillën dhe kalon në finale të Kupës së Mbretit (VIDEO)
E pabesueshme, Barcelona përmbys Sevillan dhe shkon drejt finales (VIDEO)
Pique bën heroin, Barcelona-Sevilla shkon në shtesë (VIDEO)
Milani shpëton në fund mes dramës, një hap fals në luftën për titull (VIDEO)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2021 Albeu Online Media