Home Video Lajme
Ja sa drejtori do t’i takojnë BDI-së, LR-PDSH-së dhe RDK-së (VIDEO)
Grupet negociatore të partive të koalicionit qeverisës po diskutojnë për ndarjen e posteve të drejtorive.

Në kuadër të ndarjes së kulaçit qeveritar, 70 drejtori dhe këshilla drejtues do t’i takojnë BDI, 40 Aleancës për Shqiptarët.

Prej këtij kulaçi 10 drejtori i përfiton RDK e Vesel Memedit, e cila po negocion e vetme për këto poste, njofton Alsat.

Nga drejtoritë e rëndësishme, partitë shqiptare nuk pritet të drejtojnë ndonjërën prej tyre, që deri tani i kanë drejtuar kuadrot e partive kryesore maqedonase.

Partitë e koalicionit po vazhdojnë bisedimet dhe se deri tani asgjë nuk është konkretizuar. /albeu.com/
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Zbardhen pamjet si policia zbarkoi në "Santa Quarantën" e Balilit (VIDEO)
Noka thumbon deputeten e PS: Të doli emri tek Habilajt apo jo ish-zv/ministre?
Shkon për të vjedhur, hajduti terrorizohet nga shitësja (VIDEO)
Aksioni me 12 ton kanabis në Përmet, vihet në pranga i shpalluri në kërkim (VIDEO)
Sherri me gazetarët, Zheji bën për ujë të ftohtë Ramën në studion e tij (VIDEO)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2017 Albeu Online Media