Home Video Lajme
Reali mposht gjermanët dhe pozicionhet e dyta në grup (VIDEO)
Real Madridi ka fituar me shifrat e përgjithshme 3-2 kundër Borussia së Dortmundit në "Santiago Bernabeu" ndeshje e vlefshme për raundin e gjashtë të UEFA Cahmpions League.

Madrilenët shënonin të parët me sulmuesin e talentuar, Borja Mayoral në minutën e 8'-të.

Por mbas katër minuta është ylli portugez Cristiano Ronaldo që me një super goditje i dërgoi shifrat 2-0.

Në fund të pjesës së parë është sulmuesi gabonez Aubameyang që ngushtoi diferencat.

Mbas katër minuta në pjesën e dytë që askush nuk e priste këtë Borussia që shënoi edhe golin e dytë po me Aubamyang.

Goli i fitores për Merenguesit u shënua nga Lucas Vazquez në minutën e 81'-të.

Me këtë fitore Real Madridi grumbulloi 13 pikë në vendin e dytë, ndërsa Dortmund 2 pikë në vendin e tretë. /albeu.com/
Dërgoja mikut në:


Shkruani komentin tuaj!
 
Lazio e Strakoshës kualifikohet në çerek-finale të Kupës së Italisë (VIDEO)
Ismajl Kurteshi tregon se çfarë po ndodh në Vetëvendosje (VIDEO)
Disa tifozë lëshojnë himnin e Barcelonës para hotelit në Abu Dhabi ku po qëndron Reali (VIDEO)
Momenti i sherrit Rama-Noka: Kam ardhur nga pylli i satëme (VIDEO)
Del nga burgu e bën 3 vjedhje, kapet sërish 24-vjeçari në Tiranë (VIDEO)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2017 Albeu Online Media