Home Video Lajme
Shakhtari i jep humbjen e parë Cityt, Napoli eleminohet nga Championsi (VIDEO)
Manchester City është mposhtur 2-1 ndaj Shakhtar Donetsk, për të përfunduar fazën e grupeve si lider, ndërsa ukrainasit në vendin e dytë

Shakhtar Donetsk ka triumfuar ndaj Manchester Cityn, për t’u kualifikuar në mesin e 16 skuadrave më të mira në Evropë.

Golat për vendësit i shënuan Bernard dhe Ismaily në pjesën e parë, ndërsa për Cityn shënoi Aguero nga pika e bardhë e penalltisë.

Pas kësaj ndeshje, Manchester City mbetet lider në Grupin F me 15 pikë, tri më shumë se sa Shakhtar në vendin e dytë.

Nga ana tjetër Feyenoordi ka mposht italianë e Napolit me shifrat 2-1, duke i lënë jashtë Ligës së Kampionëve, pasi renditen vetëm në vendin e tretë më 6 pikë, duke siguruar kalimin në Europa League. /albeu.com/
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Aksident i i frikshëm në Moto GP, motorri përfshihet nga flakët (VIDEO)
Pengje, tym dhe breshëri armësh: RENEA hidhet në aksion (VIDEO)
firic
Huligani i vrarë në Kroaci, armik i përbetuar i shqiptarëve (VIDEO)
Komplet i përhumbur, Erdoganin e zë gjumi gjatë konferencës për shtyp (VIDEO)
Juria shtyp butonin pas 3 sekondave, çfarë e bëri tërë publikun të mbetet pa fjalë (VIDEO)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media