Home Video Lajme
Rama nxjerr videon, merr me të mira mjekët pas kërcënimit me dorëheqje (VIDEO)
Pak ditë më parë 7 mjekë kryesorë në QSUT dhanë dorëheqjen për shkak të kushteve të këqija dhe mbingarkesës në punë.

Kjo lëvizje e papritur e mjekëve dha alarm në ministrinë e Shëndetësisë duke shkaktuar lëvizje dhe negociata të vazhdueshme.

Ditën e sotme kryeministri Edi Rama përshëndetjen e mëngjesit ua ka kushtuar mjekëve të urgjencës në të gjithë vendin për punën e palodhur gjatë dhe pas përmbytjeve.

“MIRËMËNGJES dhe me këto pamje nga puna e pandërprerë e ekipeve të mjekëve të Urgjencës Kombëtare Mjekësore në qendrat e evakuimit dhe shtëpi më shtëpi në familjet e prekura nga përmbytjet në Fier dhe Vlorë, ju uroj një ditë të mbarë”- shkruan Rama. /albeu.com/Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Banorët e "Unazës së Re" me hunj në dorë: Hajdeni shembini po ua mbajti (VIDEO)
E acaroi përkthyesja, Talat Xhaferri i bie tavolinës dhe i kërkon të flasë shqip (VIDEO)
Nxjerrin vezë floriri, "cilësia" e pabesueshme e guruve që kanë fiksuar familjen e Gjiknurit (VIDEO)
Rama luan pisët, çfarë po ndodh tani LIVE në Facebook (VIDEO)
Rama sfidon studentët: Hajdeni protestoni para meje

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media