Home Video Lajme
I ikën mjekët në grup, Rama kërkon rregullim imazhi me regji filmash
Dorëheqja në grup e mjekëve të urgjencës së QSUT-së ishte një goditje e rëndë për sistemin shëndetësor të ngritur nga qeveritë shqiptare. Më shumë se dorëheqja, e rëndë ishte arsyeja se përse ata po iknin: Nuk punohet kështu!

Nuk kemi të bëjmë me një mungesë dëshirë për punë të mjekëve, por me pamundësi për të kryer detyrën në kushtet e vështira.

Qeveria u përpoq që të menaxhonte me urgjencë ikjen e mjëkëve të urgjencës duke zhvilluar disa takime me ta, ndërsa tani ka kaluar në rrafshin mediatik ku kryeministri Rama sapo ka hedhur një video ku lavdëron Urgjencën Kombëtare Mjekësore.

Janë imazhe të filmuara dhe përgatitura me regji, të posaçme për qëllime propagande në kushtet kur opinioni publik u trondit nga ikja masive e mjekëve. /albeu.com/
Dërgoja mikut në:


Shkruani komentin tuaj!
 
Lazio e Strakoshës kualifikohet në çerek-finale të Kupës së Italisë (VIDEO)
Ismajl Kurteshi tregon se çfarë po ndodh në Vetëvendosje (VIDEO)
Disa tifozë lëshojnë himnin e Barcelonës para hotelit në Abu Dhabi ku po qëndron Reali (VIDEO)
Momenti i sherrit Rama-Noka: Kam ardhur nga pylli i satëme (VIDEO)
Del nga burgu e bën 3 vjedhje, kapet sërish 24-vjeçari në Tiranë (VIDEO)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2017 Albeu Online Media