Home Video Lajme
Bëhuni gati! Stuhia e rrezikshme diellore godet sot tokën (VIDEO)
Një stuhi e madhe diellore është duke iu afruar tokës dhe sipas shkencëtarëve, me shumë mundësi ajo do të godasë planetin sot.

Sipas shkencëtarëve, stuhia e madhe diellore është duke iu afruar tokës çdo minut e më shumë.

Stuhia mund të shkaktojë probleme në furnizimin me energji elektrike në disa pjesë të rruzullit, të ndërpresë punën e satelitëve por njëkohësisht, të krijojë aurora mahnitëse në qiell.

Stuhia është krijuar javën e shkuar, si pasojë e një shpërthimi të madh të ndodhur në atmosferën diellore dhe grimcat e këtij shpërthimi janë rrugës për në Tokë. /albeu.com/


Dërgoja mikut në:


Shkruani komentin tuaj!
 
Usain Bolt kryen stërvitjen e parë me Dortmundin (FOTO & VIDEO)
Njihuni me SoFin, peshkun e butë robot (VIDEO)
Marina Vjollca publikon videon, fansat kanë një kërkesë të veçantë për të (VIDEO)
Si kurrë më parë, Blendi Fevziu përlotet live teksa flet për fëmijërinë e vështirë (VIDEO)
Pamje të frikshme, furgoni i pasagjerëve shkrumbohet mes autostradës (VIDEO)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media