Home Video Lajme
Atletico Madrid fituesi i UEFA Europa League për sezonin 2017/18 (VIDEO)
Atletico MAdrid ka triumfuar në finalen e UEFA Europa League ndaj skaudrës franceze, Marseille me rezultatin e përgjithshëm 0-3.

Francezët e nisën shumë mirë ku në minutën e 4'-të patën një rast të shkëlqyer për të shënuar, pr që Germain nuk e dërgoi në rrjetë atë top.

Në minutën e 21'-të, sulmuesi francez, Antoine Griezmann zhblloki ndeshje duke shënuar 0-1 për madrilenët.

Në pjesën e dytë spanjollët futën më të fortë dhe shënojnë golin e dytë në minutën e 49'-të po përsëri me Griezmann.

Nokauti vjen në minutën e 89'-të, ku Gabi mbylli përfundimisht ndeshjen.

Kështu Atletico Madrid është fituesi i UEFA Europa League për sezonin 2017/18. /albeu.com/