Home Video Lajme
Dita e fundit te Flamengo, lojtari i Real Madrid-it "shpërthen" në lot (VIDEO)
Klubi i FLamengos në Brazil ka nxjerrur figura që do mbahet mend gjatë në historinë e futbollit.

Së fundmi është spikatur edhe një talent i ri, i quajtur, Vinicius Junior që është në pronësi të Real Madridit.

Vinicius u ble vitin e kaluar nga "Los Blancos" për 45 milionë euro dhe është lënë në formë huazimi tek skuadra e tij për shkak edhe të moshë së tij të re.

Por paraqitja e tij e shkëlqyer të Flamnego ka bërë që Real Madrid të nisi procedurat e transferimit pasi e do sa më parë në Madrid.

Vinicius Junior duket se ka luajtur ndeshjen e fundit me Flamengon në Maracana mbrëmë ku nuk i ka mbajtur dot emocionet dhe ka shpërthyer në lot.

“Është momenti që...”, u shpreh Vinicius ku ndërpreu intervistën për pak çaste pasi nuk mundi t’i ndalte lotët.

“Drejtori sportiv i Flamengos po insiston që unë të vazhdoj, por nuk jam unë ai që vendos. Është pak e vështirë. Shpresoj të jetë gjëja e fundit që humbisni”, shtoi më pas ai. /albeu.com/


Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Ndodh në Poloni, VAR-i ndëshkon lojtarin e Legias dy herë me karton të kuq (VIDEO)
Lezhianët i bllokojnë rrugën, Rama ndryshon drejtim për në Pukë (VIDEO)
Humbi 20-0, Pro Piacenza përjashtohet nga Serie C (VIDEO)
Rihapet gara për titull, Dortmund ngec ndaj Nurnberg (VIDEO)
Roma mposht Bolognan dhe tremb Milanin për vendin e 4 (VIDEO)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media