Home Video Lajme
Përveç gruas edhe një i moshuar largohet me forcë (VIDEO)
Në një video tjetër që po qarkullon në rrjetet sociale nga ceremonia e 140 vjetorit të Lidhjes Shqiptare të Prizrenit, përveç gruas e cila u largua me forcë shihet edhe një mashkull tjetër, të cilin e ngrehin "zhag" organizatorët.

Ishte pasardhësja e gjeneral Mehmet Derallës, Valdete Deralla e cila doli në foltore pa ftesë gjatë akademisë solemne, por që nxiti kryeministrin Ramush Haradinaj që të reagojë dhe t’ia ndërpresë fjalimin.

Pra, zonja që u largua me forcë nga kryeministri Ramush Haradinaj nuk ishte e vetmja që e pati fatin e tillë gjatë ceremonisë së 140-vjetorit të Lidhjes Shqiptare të Prizrenit.

Valdete Deralal doli në foltore dhe filloi të prezantohet si trashëgimtare e një ministri të qeverisë së pavaresisë së Shqipërisë, i cili sipas saj ishte i vetmi që kishte mbrojtur Shqipërinë nga copëtimi i saj, qe i ishte bërë në Konferencën e Londrëa së vitit 1913.

“Profesor etnograf të nderuarit dhe të rrojtët rrogozit, kamë fatin që ja pasardhësja e vetme e lindjeve të djemve të gjeneral Mehmet Derallës, që ju besua posti i Ministrisë së luftës në Qeverinë e Ismail Qemalit, i vetmi anëtar që përfaqësoj trojet që sot janë mbetur jashtë Shqipëris Londinezë, shpreh keqardhjen e thelle që jo vetëm në kohen e komunizmit , kam pasur babën në burg vetëm pse ka qenë djali i Mehmet Deralles”, ishte pikërisht këtu kur ju ndërpre fjala nga Kryeministri i Kosovës.

Por, nuk ishte kjo e tëra që ndodhi në ceremoninë e Lidhjes Shqipare të Prizrenit.

Aty ishte edhe një njeri i moshuar i cili nisi të fliste larg mikrofonit për Lidhjen e Prizrenit. Nuk shkoi gjatë dhe sigurimi e larguan prej aty.

Vlen të përmendet se ky njeri ishte në publik derisa po ndodhte ngjarja e largimit të mbesës së Mehmet Derallës.

Për më tepër, Shënimi i 140 vjetorit të Lidhjes së Prizrenit nuk ka kaluar pa incident.

Ishte një pasardhëse e gjeneral Mehmet Derallës, e cila doli në foltore pa ftesë gjatë akademisë solemne të shënimit të Lidhjes së Prizrenit, e cila nxiti Kryeministrin Ramush Haradinaj të reagojë dhe të ia ndërpresë fjalimin.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Ndodh në Poloni, VAR-i ndëshkon lojtarin e Legias dy herë me karton të kuq (VIDEO)
Lezhianët i bllokojnë rrugën, Rama ndryshon drejtim për në Pukë (VIDEO)
Humbi 20-0, Pro Piacenza përjashtohet nga Serie C (VIDEO)
Rihapet gara për titull, Dortmund ngec ndaj Nurnberg (VIDEO)
Roma mposht Bolognan dhe tremb Milanin për vendin e 4 (VIDEO)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media