Home Video Lajme
Atletit kubanez i mohohet rekordi në kërcimit për së gjati (VIDEO)
Garat e Diamond League, në ndalesën e rradhëz në Stokholm të Suedisë kanë sjellë një surprizë të pabesueshme.

Atleti kubanez i kërcimit së gjati, Juan Miguel Echeverria ka habitur të gjithë me kërcimin e tij, plotë 8 metra e 83 centimetra, duke kaluar të gjithë gjatësinë e mbushur më rërë madje rrezikoj edhe të dëmtohej.

Edhe pse bëri një kërcim mbresëlënës, fatkeqësisht rekordi që 19- vjeçari theu nuk u pranua pasi juria tha se kishte në favor erën me 2.1 metër në sekondë, vetëm 0.1 metër në sekondë më shumë se norma e lejuar.

Gjithsesi, Echeverría, ai nuk u dorëzua dhe siguroi vendin e parë në provën e katërt me 8 metra e 50 centimetra. /albeu.com/
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Ndodh në Poloni, VAR-i ndëshkon lojtarin e Legias dy herë me karton të kuq (VIDEO)
Lezhianët i bllokojnë rrugën, Rama ndryshon drejtim për në Pukë (VIDEO)
Humbi 20-0, Pro Piacenza përjashtohet nga Serie C (VIDEO)
Rihapet gara për titull, Dortmund ngec ndaj Nurnberg (VIDEO)
Roma mposht Bolognan dhe tremb Milanin për vendin e 4 (VIDEO)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media