Home Video Lajme
Gola dhe driblime si Maradona, televizioni serb bën speciale për Fadil Vokrrin (VIDEO)
Legjenda e futbollit kosovar dhe kryetari FFK-së, Fadil Vokrri, ndërroi jetë të shtunën pas një sulmi në zemër, kurse të dielën u varros me nderime shtetërore, me pjesëmarrjen e madhe të qytetarëve në ceremoninë mortore

Fadili, iku nga kjo botë, por pas vetes la një karrierë të pasur prej futbollisti dhe kontributin e paçmueshëm si kryetar i Federatës së Futbollit të Kosovës, në anëtarësimin e Kosovës në UEFA dhe FIFA.

Ai u cilësua si ikona e futbollit të Jugosllavisë, ku bëri karrierë të bujshme në Prishtinë dhe Partizan të Beogradit, raporton Telegrafi.

Pikërisht, kjo e fundit ka bërë edhe një dokumentar të shkurtër që e ka shfaqur në televizionin e klubit.

Disa prej momenteve më të rëndësishme si dhe golat që nuk janë parë ndonjëherë, janë shfaqur në këtë film.

Kujtojmë se 57-vjeçari ishte shpallur kampion me klubin serb, duke i sjell titullin pas më shumë tre dekadave.

Ndryshe, shumë personalitete ndërkombëtare e kanë kujtuar ish-kreun e Federatës së Futbollit të Kosovës.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Ndodh në Poloni, VAR-i ndëshkon lojtarin e Legias dy herë me karton të kuq (VIDEO)
Lezhianët i bllokojnë rrugën, Rama ndryshon drejtim për në Pukë (VIDEO)
Humbi 20-0, Pro Piacenza përjashtohet nga Serie C (VIDEO)
Rihapet gara për titull, Dortmund ngec ndaj Nurnberg (VIDEO)
Roma mposht Bolognan dhe tremb Milanin për vendin e 4 (VIDEO)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media