Home Video Lajme
Si rrallë më parë, amerikanët zgjedhin "bishën" norvegjeze për të pajisur anijet e tyre ushtarake (VIDEO)
Rrallë ndodh që SHBA-të të përdorin armatime të shteteve të huaja për ushtrinë e tyre. Megjithatë, kësaj radhe ata kanë zgjedhur një rekatë anti-anije norvegjezë për të pajisur anijet e tyre ushtarake.

Ajo është një raketë me rreze të gjatë veprimi për kategorinë e saj dhe mund të shkatërroj objektivin në një largësi prej rreth 170 kilometrash, raporton Albeu.com.

Raketa është testuar nga norvegjezët dhe ka dhënë rezultate të mira duke konkurruar kështu edhe sistemet amerikane. /albeu.com/
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Debutim ëndrrash, Cikalleshi gjen rrjetën me skuadrën e re (VIDEO)
Nuk po vendos për të ardhmen, PSG-ja merr vendim drastik ndaj yllit të skuadrës (VIDEO)
Sëmundja po e tret, Elvis Naçi: Nuk do t’i mbani dot lotët, ta ndihmojmë 19 vjeçarin (VIDEO)
Pak para tragjedisë, dalin pamjet e përplasjes së avionit në tokë (VIDEO)
Kiara Tito merr surprizën më të bukur në mes të natës (VIDEO)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media