Home Video Lajme
Përfundon në barazim 90 minutat mes Kroacisë dhe Anglisë, ndeshja shkon në shtesë (VIDEO)
Në “Luzhniki Stadium” po luhet mbrëmjen e sotme gjysmëfinalja e dytë e Kupës së Botës “Rusi 2018”.

Një gjysmëfinale emocionuese dhe e denjë për këtë Botëror, por që finalisti ende nuk është përcaktuar, pasi 90 minutat përfundojnë në barazim 1-1.

Pjesa e parë u mbyll me avantazhin 1-0 të anglezëve, pasi në minutën e pestë zhbllokohet rezultati. Tripier ekzekuton mjeshtërisht një goditje dënimi dhe kalon Anglinë në avantazh.

Në pjesën e dytë, në minutën e 68' Perisic barazon shifrat në 1-1 dhe deri në fund rezultati nuk ndryshon më, kështu që ky takim shkon në kohën shtesë. /albeu.com/
Dërgoja mikut në:

Shkruani komentin tuaj!
 
"Arena Kombëtare" merr pamje (VIDEO)
Kante njeriu i momentit në Francë, kjo ësht kënga që i këndojnë shokët e skuadrës (VIDEO)
2 të plagosur, pamjet e vendit ku rrufeja i mori jetën një gruaje në Shkodër (VIDEO)
Vapë e madhe, Erion Braçe del nga vetja e thyen etikën në komision (VIDEO)
"Çmendet" Candreva, qëllon me pëllëmbë 18-vjeçarin në stërvitje (VIDEO)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media