Home Video Lajme
Përfundon në barazim 90 minutat mes Kroacisë dhe Anglisë, ndeshja shkon në shtesë (VIDEO)
Në “Luzhniki Stadium” po luhet mbrëmjen e sotme gjysmëfinalja e dytë e Kupës së Botës “Rusi 2018”.

Një gjysmëfinale emocionuese dhe e denjë për këtë Botëror, por që finalisti ende nuk është përcaktuar, pasi 90 minutat përfundojnë në barazim 1-1.

Pjesa e parë u mbyll me avantazhin 1-0 të anglezëve, pasi në minutën e pestë zhbllokohet rezultati. Tripier ekzekuton mjeshtërisht një goditje dënimi dhe kalon Anglinë në avantazh.

Në pjesën e dytë, në minutën e 68' Perisic barazon shifrat në 1-1 dhe deri në fund rezultati nuk ndryshon më, kështu që ky takim shkon në kohën shtesë. /albeu.com/