Home Video Lajme
Brenda vilës se Mark Zuckerberg (VIDEO)
Një nga njerëzit më të pasur në botë tani zotëron një copë prone përgjatë bregut perëndimor të Liqenit Tahoe.

Sipas një raporti të mediave të huaja, themeluesi i Facebook, Mark Zuckerberg bleu “pa shumë zhurmë” dy prona në jug të qytetit të Tahoe kohët e fundit.

Pronat, siç bëhet e ditur tutje, arrijnë një vlerë totale të çmimit prej 59 milionë dollarësh.

Të dy pronat – të cilat janë pranë njëra-tjetrës – datojnë nga vitet 1920, por kanë parë qartë shumë përmirësime luksoze gjatë viteve.

Megjithatë, është e paqartë nëse dhe kur Zuckerberg do të vendosën në këtë pronë.

Sipas Forbes, pasuria e Zuckerberg vlerësohet rreth 71 miliardë dollarë në 2018, duke e vendosur atë në 10 njerëzit më të pasur në botë. /albeu.com/
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Spiropali xhelozohet nga intimiteti i letrave Rama-Basha dhe i dërgon mesazh Berishës (VIDEO)
Ndodh në Argjentinë, trajneri godet me shuplakë stafin e tij (VIDEO)
Basha fton shqiptarët në protestë: Për opozitën nuk ka më kthim pas (VIDEO)
Ai është 63 vjeç, ajo 25! Çifti që vodhi spektaklin në Kanë (FOTO & VIDEO)
Nuk ka divorc, Pamela Anderson dhe Adil Rami festojnë se bashku (VIDEO)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media