Home Video Lajme
Jonida Maliqi lë nam me anglishten në "Eurovision" (VIDEO)
Jonida Maliqi do të jetë përfaqësuese e Shqipërisë në festivalin e përvitshëm "Eurovision 2019" i cili këtë vit do të mbahet në Izrael.

Ajo u shpall fituese e festavilit të 57 në RTSH me këngën "Ktheju tokës" me muzikë dhe poezi të Eriona Rushitit.

Por në intersvistën që realizohet me të gjithë pjesëmarrësit duket se Jonida i ka zhgënjyer të gjithë.

Nga përgjigjet që ajo kthen duket se ka shumë vështirësi me anglishten e madje shpeshherë fjalët i thotë në shqip pasi nuk i kujtohen apo nuk di ti shprehi në anglisht.

Kjo situatë na rikthen edhe një herë në vëmendje, intervistën e dështuar të Eneida Tarifës dhe mesa duket këngëtaret shqiptare duhet të praktikojnë paksa anglishten para se ta përfaqësojnë Shqipërinë në komenticione të tilla. /albeu.com/
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Spiropali xhelozohet nga intimiteti i letrave Rama-Basha dhe i dërgon mesazh Berishës (VIDEO)
Ndodh në Argjentinë, trajneri godet me shuplakë stafin e tij (VIDEO)
Basha fton shqiptarët në protestë: Për opozitën nuk ka më kthim pas (VIDEO)
Ai është 63 vjeç, ajo 25! Çifti që vodhi spektaklin në Kanë (FOTO & VIDEO)
Nuk ka divorc, Pamela Anderson dhe Adil Rami festojnë se bashku (VIDEO)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media